Wiosenny przegląd klimatyzacji samochodowej

JAK DBAĆ O KLIMATYZACJI W SAMOCHODZIE?

Wiosna to najlepszy czas, by przed sezonem dokonać przeglądu klimatyzacji i zadbać o jej czystość. Większość kierowców nadal nie korzysta z układu zimą, co jest oczywiście błędem. Przestój w pracy układu na kilka miesięcy może prowadzić do jego awarii.
Po sezonie zimowym warto udać się do warsztatu, żeby sprawdzić efektywność i stan całej instalacji, wymienić uszkodzone części, sprawdzić ilość czynnika chłodzącego i uzupełnić ewentualny brak, skontrolować stan sprężarki i kompresora, sprawdzić szczelność i ciśnienie w całym układzie, a także zadbać o jego dezynfekcję i odgrzybienie.
Po co czyścić klimatyzację po zimie?
Czynnik chłodzący znajdujący się w tym układzie zawiera środki smarujące i konserwujące, dzięki czemu wszystkie jego elementy funkcjonują prawidłowo. Więc długa przerwa w użytkowaniu klimatyzacji (np. zimą) może sprawić, że substancje smarujące mogą wytrącać się z czynnika i przestać spełniać swoją funkcję. Wtedy zaczną pojawiać się awarie. Dlatego warto zimą co jakiś czas włączyć klimatyzację na co najmniej kilkanaście minut.
Jeszcze jednym zagrożeniem dla naszej klimatyzacji podczas zimy jest wilgoć i niskie temperatury, które tworzą bowiem idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. I choć filtr kabinowy „zbiera” większość zanieczyszczeń, może sobie z tym nie poradzić – wtedy konieczne będzie odgrzybianie parownika, ponieważ tam zazwyczaj gnieżdżą się niechciane mikroorganizmy.
Aby klimatyzacja dobrze nam służyła i była bezpieczna dla naszego zdrowia, musimy przynajmniej raz w roku udać się na przegląd całego układu. Najlepszym momentem na wykonanie przeglądu jest oczywiście wiosna, bo temperatury nie są jeszcze tak wysokie, by intensywnie eksploatować klimatyzację.
Pamiętajmy, że osobom z alergiami lub w przypadku, gdy nasze auto narażone jest na większe zanieczyszczenia, warto zadbać o to, by filtr kabinowy był wymieniany częściej, na przykład dwa razy do roku.
A Wy, już wykonaliście przegląd klimatyzacji?
Serdecznie zapraszamy do naszego serwisu Auto Naprawa w Gdańsku na PROFESJONALNY SERWIS I NAPRAWĘ UKŁADÓW KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ.
W naszym warsztacie samochodowym wykonujemy pełny zakres usług związany z naprawą i obsługą oraz przeglądem układów klimatyzacji napełnionych czynnikami R134A i nowym R1234YF. 
JEŚLI TWOJA KLIMATYZACJA WYMAGA NAPRAWY – ODWIEDŹ NASZ SERWIS.
Zadzwoń i umów się na wizytę 733 610 727

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *